Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
RSS
 

Dlaczego warto znać język niemiecki?

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

niemiecki deutsch

Dla 100 milionów mieszkańców Europy język niemiecki jest  językiem ojczystym. To już 100 milionów powodów, aby nauczyć się niemieckiego. Chciałabym przedstawić poniżej jeszcze klika dodatkowych:

1. Kto zna niemiecki, jest lepiej poinformowany!

Rozwój w dziedzinie mediów oraz technologii komunikacyjnej i informacyjnej sprawia, że niezbędna okazuje się znajomość wielu języków. Niemiecki to najczęściej używany język ojczysty w Unii Europejskiej, jest częściej używany niż angielski, francuski czy hiszpański. Internet umożliwia zapoznanie się z przeszło 270.000 niemieckojęzycznymi stronami. Niemieckojęzyczne wyszukiwarki ułatwiają dostęp do wszystkich dziedzin nauki.

Ponadto Niemcy są poza tym na 5. miejscu na świecie, jeżeli chodzi ilość wydawanych książek. Wyżej w klasyfikacji są jedynie Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Chiny i Rosja. Znajomość języka niemieckiego pozwala nam więc na ciągłe i efektywne poszerzanie naszej wiedzy na podstawie tych publikacji.

2. Studiowanie w Niemczech opłaca się!

W Niemczech jest ponad 340 uniwersytetów i wyższych uczelni – to jedna z największych ofert możliwości studiowania w Europie. Wiele niemieckojęzycznych uniwersytetów cieszy się bardzo dobrą opinią na całym świecie.

Republika Federalna Niemiec przydziela corocznie stypendia naukowe. Istnieje również bogata oferta stypendialna dla obcokrajowców, szczególnie dla zamieszkujących Europę Środkową i Wschodnią, umożliwiająca naukę i studiowanie w Niemczech. Dobra znajomość języka niemieckiego jest tutaj warunkiem koniecznym.

3. Język niemiecki zwiększa szanse zawodowe!

Kto oprócz angielskiego zna również niemiecki, ma lepsze szanse na polskim i europejskim rynku pracy. Liczne niemieckie firmy w Polsce, firmy zagraniczne w Niemczech oraz polskie firmy, które ściśle współpracują z krajami niemieckojęzycznymi, poszukują pracowników ze znajomością języka niemieckiego.

4. Znajomość języka ojczystego swoich partnerów handlowych jest dużą zaletą!

Trzy niemieckojęzyczne kraje tworzą w Europie największy jednolity językowo obszar gospodarczy. Niemcy są dla Polski jednym z najważniejszych partnerów handlowych. Niemieckie firmy są w Polsce najliczniejszą grupą inwestycyjną. Poza tym porozumiewanie się z niemieckojęzycznymi partnerami biznesowymi, przy pomocy ich języka ojczystego, prowadzi do bardziej udanej komunikacji, a tym samym do niezaprzeczalnie lepszych relacji zawodowych. To może w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesów.

5. Niemiecki łączy!

Turyści z krajów niemieckojęzycznych podróżują bardzo dużo i w różne miejsca na Ziemi a ich wydatki podczas urlopów przewyższają wydatki turystów z innych krajów. Na osobę mówiącą po niemiecku można się natknąć dosłownie wszędzie. 40% wszystkich turystów, którzy co roku odwiedzają Polskę, to Niemcy lub Austriacy. Znajomość języka niemieckiego jest więc niezbędna dla Polaków pracujących w branży turystycznej. Kto zna niemiecki, ma szansę podczas własnych podróży, lepiej poznać i zrozumieć  historię i kulturę niemieckojęzyczną.

Materiał źródłowy

 

Zostaw odpowiedź